19.07.2019 14:45:40

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı

Kurumumuz ile Basın İlan Kurumu arasında imzalanan Aktif İşgücü Hizmetleri İşbirliği Protokolü kapsamında Kayseri’de Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı'na katılan ve eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler için tören düzenledi.

 

İŞKUR ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) desteğiyle Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen sertifika törenine katılan Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, dijital yayıncılık hakkında bilgi verdi. Karaca, gazetelerin bir dönüşüm sürecinde olduğunu, bu süreçte çeşitli çalışmalar yapıldığını söyledi. Kendilerine verilen ilanları gazetelere uygun dağıtmakla görevli olduklarını belirten Karaca, "Burada BİK olarak bizim görevimiz gereken tedbirlerin alınmasıyla ilgili çalışmaları başlatmak. Biz bu çalışmaların önemli bir kısmını tamamladık. Bizim arzu ve temennimiz bu geçiş döneminin mümkün olduğu kadar kolay ve sancısız olması. Bunun için hepimize ayrı ayrı görevler düşüyor." dedi.

 

Karaca'nın konuşmasının ardından programda başarılı olan 10 kişiye sertifika verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Basın İlan Kurumu Kayseri İl Müdürü Ramazan Çırakoğlu, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ayşe Ak, davetliler ve basın mensupları katıldı.