Bekir AKTÜRK

Bekir AKTÜRK

Genel Müdür V.

1976 yılında Sakarya’nın Akyazı ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Akyazı’da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

2000 yılında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığının açmış olduğu sınavı birincilikle kazandı ve Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Müfettiş, Başmüfettiş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığında İş Başmüfettişi ve Refakat Müfettişi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar ve Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 14.06.2016 tarihinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 7 Ocak 2020 tarihi itibariyle İŞKUR Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak vekaleten görevlendirildi.

Yayınlanmış bir adet kitabı, çeşitli dergilerde yayımlanmış birçok mesleki makalesi ve Hentbol Federasyonu Denetim Kurulu üyeliği bulunmaktadır. Evli ve iki çocuğu olup, İngilizce bilmektedir.