Engin AKYOL

Engin AKYOL

Genel Müdür Yardımcısı
Görevi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı 

Göreve Başlama Tarihi 17.05.2024
Doğum Yeri Ankara
Doğum Tarihi

02.10.1979

Öğrenim

Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü

Yabancı Dil

İngilizce

Medeni Durumu

Evli

    Özgeçmiş:

1979 yılında Ankara'da doğan AKYOL, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümünden mezun oldu.

Çeşitli özel kuruluşlarda meslek personeli ve yönetici pozisyonlarında görev aldı.  Askerliğini Malatya Asker Hastanesinde yedek subay olarak yapan AKYOL, Psikolojik Danışman ve Hastane Personel Amiri görevlerinde bulundu. 2006 yılında Sağlık Bakanlığı Yozgat Devlet Hastanesine atandı. 2008 yılında Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı.

Sağlıkta dönüşüm sürecinde yapılan programlar çerçevesinde, çeşitli mevzuat geliştirme çalışmalarında ve projelerde görev aldı. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Psikiyatri Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2012-2016 yılları arasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Destek Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı. 2016-2018 yıllarında Bursa İnegöl İlçe Sağlık Müdürlüğünde Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2018-2022 yılları arasında, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak çalıştı. 2022 yılında Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Daire Başkanı olarak atandı. 2023 yılından bu yana Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünde Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevini yürüten AKYOL, 17.05.2024 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Orta düzeyde İngilizce bilen AKYOL, evli ve iki çocuk babasıdır.