Cezmi YARIMDAĞ

Cezmi YARIMDAĞ

Genel Müdür Yardımcısı V.
Görevi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı V.

Göreve Başlama Tarihi 17.05.2022
Doğum Yeri Kilis
Doğum Tarihi

29.09.1975

Öğrenim

Anadolu Üniversitesi, Lisans, İşletme Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Medeni Durumu

Evli

    Özgeçmiş:

1975 yılında Kilis’te doğan YARIMDAĞ; ilk, orta ve lise eğitimini Kilis’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans düzeyinde mezun oldu.

1998 yılında Kilis Defterdarlığı Vergi Dairesi Müdürlüğünde vergi memuru olarak göreve başladı. 2003-2005 yılları arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara Mesleki Eğitim Kursunu tamamladı. 2006 yılında girdiği sınavda başarı göstererek Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Mali Hizmetler Uzmanı olarak göreve başlayan YARIMDAĞ, Avrupa Birliği Bakanlığında değişik tarihlerde İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı ile Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini vekâleten yürüttü. 2021 yılında Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı görevini asaleten yürüttü. Mayıs 2022 tarihinden itibaren İŞKUR’da Genel Müdür Yardımcısı V. olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Kamu hizmeti boyunca stratejik planlama, iç kontrol sistemleri, kamu mali dönüşüm, bütçeleme ve satın alma, bürokrasinin azaltılması, AB’ye yönelik proje yönetimi ve değerlendirilmesi gibi birçok çalışmada görev almıştır.

Orta düzeyde İngilizce bilen YARIMDAĞ, evli ve iki çocuk babasıdır.