Oğuz ÖZDEMİR

Oğuz ÖZDEMİR

Genel Müdür Yardımcısı V.
Görevi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı V.

Göreve Başlama Tarihi 5 Nisan 2024
Doğum Yeri Eskişehir
Doğum Tarihi

22.01.1985

Öğrenim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Lisans, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Yabancı Dil

İngilizce

Medeni Durumu

Evli

    Özgeçmiş:


1985 yılında Eskişehir'de doğan ÖZDEMİR; ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

2009 yılında Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünde Sosyal Yardım Uzman Yardımcısı olarak başladığı çalışma hayatında, 2013 yılında “Yoksulluk ve Terör İlişkisi” adlı teziyle Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanı oldu. 2017-2021 yılları arasında Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı, 2021-2023 yılları arasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ÖZDEMİR, Ağustos 2023 - Nisan 2024 döneminde İŞKUR’da Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Nisan 2024 tarihinden itibaren ise Genel Müdür Yardımcısı V. olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Sosyal yardım, sosyal hizmet ve istihdam ile ilgili birçok yeni kamu hizmetinin mevzuat ve bilişim altyapısının hazırlanması çalışmalarını koordine eden ÖZDEMİR, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi ve Aile Bilgi Sistemi’nin geliştirilmesinde aktif rol aldı. Bütçe planlaması, transfer ödemelerinin gerçekleştirilmesi, sosyal yardım-istihdam bağlantısının güçlendirilmesi konularında çalışmalarda bulunurken afetlerde tahliye ve ayni bağış süreçlerinin yönetilmesinde de görev aldı. Yazılım süreçlerinin iyileştirilmesi, proje yönetimi ve açık kaynak kodlu yazılımlara geçiş konusunda çeşitli çalışmalar yapan ÖZDEMİR kurumsal kaynak planlama yazılımları, iş zekası, yapay zeka ve mobil uygulama gibi pek çok dijital dönüşüm uygulamasına da katkı sağladı.

İyi düzeyde İngilizce bilen ÖZDEMİR, evlidir.