“İŞKUR’dan İşverene Tam Destek”

Her İş ve Meslek Danışmanının işveren portföyü bulunmaktadır. İş ve Meslek Danışmanları, portföylerinde yer alan işverenleri ziyaret ederek onlara işgücü piyasasındaki güncel düzenlemeler hakkında bilgi verme, İŞKUR hizmetlerini tanıtma, işgücü talebi alma, İŞKUR ile ilgili işlerini gerçekleştirme konularında yardımcı olmaktadırlar.

Nitelikli elemana ihtiyaç duyan işverenlerin taleplerini karşılayarak işgücü piyasasının arz ve talep yönünü buluşturan bir köprü görevi üstlenmektedirler. İşverenlerin ihtiyaçlarını karşılayarak kalıcı istihdamın sağlanması noktasında önemli bir hizmet verilmektedir.

İşveren Danışmanlığı kapsamında oluşturulan İnsan Kaynakları (İK) Platformları ile, platforma üye işverenlere; mail ve whatsapp grupları gibi güncel iletişim kanalları kullanılarak düzenli olarak bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu iletişim kanalları vasıtasıyla işverenler soru, görüş ve önerilerini Kurumumuza daha hızlı ulaştırabilmekte ve işlemlerini daha kısa sürede yapabilmektedir. Platform kapsamında oluşturulan yerel işgücü ağları bünyesinde gerçekleştirilen eğitim ve toplantılarla işverenlerin en önemli üretim faktörü olan emeğin kullanımı hakkında bilgilendirilmesi ve işletme verimliliğinin artırılması amaçlanmaktadır.

İş ve Meslek Danışmanları, işverenlerin mevcut ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra gelecekte ihtiyaç duyacakları meslekleri de belirleyerek onlar için bir yol haritası çizmektedirler.