Çalışanların Mesleki Eğitimi

“Çalışanların Niteliklerini Geliştirmelerine ve Belge Sahibi Olmalarına Destek Oluyoruz”

İstihdamın korunması, geliştirilmesi ve artırılması, işsizliğin azaltılması hedefleri doğrultusunda, çalışan kişilerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek ve yeni teknolojilere uyum sağlamalarına yardımcı olmak üzere Kurumumuz tarafından mesleki eğitim kursları düzenlenmektedir. Hâlihazırda işgücü piyasasında bulunan ve bir işi olan kişilerin niteliklerini geliştirmek veya belge sahibi olmalarını sağlamak amacıyla “Çalışanların Mesleki Eğitimi” adı altında düzenlenen mesleki eğitimler Kurumumuz tarafından finanse edilmektedir.


Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerde de düzenlenen çalışanların mesleki eğitimi, istihdamın korunması amacına yönelik olarak çalışan kişilerin eğitim sonrasında belge sahibi olmalarına imkân tanımaktadır. Kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan kişiler eğitim aldıkları meslekte belge sahip olmaktadırlar.


Çalışanların mesleki eğitim kursları sayesinde işverenlerin ve çalışanların herhangi bir maliyete katlanmalarına gerek kalmadan çalışan kişilerin mesleki bilgi ve becerisi geliştirilmekte ve kişilerin belge sahibi olmaları sağlanmaktadır.