22.02.2021 15:45:37

Bakanımız Selçuk: “İŞKUR Kampüs 166 Üniversitede Hizmet Veriyor”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk 81 ilde faaliyet gösteren İŞKUR Kampüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakanımız Selçuk “Üniversite öğrencilerimizle daha yakın temas kurarak iş ve meslek danışmanlığı hizmeti veriyoruz” dedi.

 

2013 yılından beri üniversite öğrencilerine hizmet vermekte olan Üniversite İrtibat Noktalarının İŞKUR Kampüs adıyla yeniden yapılandırılarak 81 ilde 166 üniversitede hizmet vermekte olduğunu aktaran Bakanımız Selçuk “Öğrencilerin işgücü piyasasına hazırlanabilmeleri için işveren görüşmeleri, iş arama yöntemleri, işgücü piyasasının tanınması, doğru ve etkili özgeçmiş hazırlanması gibi konularda bireysel görüşmeler ve grup görüşmeleri şeklinde İş ve Meslek Danışmanlığı sunuyoruz” diye konuştu.

 

Üniversitelerle Ortak Çalışılacak

Üniversite Kariyer Merkezi temsilcileriyle ortak bir çalışma içine girileceğinin vurgusunu yapan Bakanımız Selçuk “Fakülte yönetimleriyle periyodik görüşmeler yapılması, pandeminin seyrini de göz önünde bulundurarak online grup görüşmeleri yapılması, akademisyenlerle yapılan planlar doğrultusunda devam eden online derslerde İŞKUR hizmetleriyle ilgili 20-25 dakikalık sınıf görüşmeleri gerçekleştirilmesini öngörüyoruz” diye açıklama yaptı.

 

Bakanımız Selçuk “Ayrıca İŞKUR Kampüslerde öğrencilere İş Kulübü hizmetimiz aracılığıyla kariyer hedefi oluşturma, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, beden dili, mülakat teknikleri, işveren beklentileri gibi konularda hem teorik hem uygulamalı eğitimler verilmesini sağlayacağız” dedi.

 

İŞKUR Kampüs ile sunulacak olan İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinin etkinliğinin artırılması adına Kariyer Merkezleriyle koordineli çalışmanın önemine vurgu yapan Bakanımız Selçuk “İŞKUR Kampüs hizmetiyle faaliyette olduğumuz üniversitelerde yer alan Kariyer Merkezleri iş birliğiyle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.