13.12.2018 12:50:12

Genel Müdürümüz Cafer Uzunkaya “2018 YILINDA HEP BİRLİKTE ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK”

 

Genel Müdürümüz Cafer Uzunkaya, Daire Başkanlarımız, İl Müdürlerimiz ve diğer il yöneticilerimizle 2018 yılının son video konferans toplantısını gerçekleştirdi. 2018 yılında İŞKUR olarak önemli hizmet sunduğumuzu belirterek,  yıl boyunca büyük bir özveri ile çalışan İŞKUR personeline teşekkür etti.

Genel Müdürümüz Uzunkaya, verilen hizmetlerin etkinliği ve kalitesinin birincil öncelikleri olduğunu dile getirerek; en yüksek sayıda vatandaşa en nitelikli hizmeti vermek için çalıştıklarının; bu anlayışla 2019 yılında da hep beraber insan hayatına dokunan çalışmalara imza atacaklarının altını çizdi.

Kurum olarak çok kritik bir görev yürüttüklerini hatırlatan Uzunkaya, istihdam gibi son derece önemli bir meselede, ülkemize ve geleceğimize doğrudan etki eden, insanlığın en hayırlı işini yürütmenin de onurunu yaşadıklarını belirtti. Bu önemli görevi üstlenmenin sorumluluğu ve bilinciyle; tüm Kurum personelinden bundan sonraki süreçte de Kurumsal duruşumuzu; azim ve kararlılıkla devam ettirmelerini istedi.

32 ilde bulunan 37 İş Kulübümüzde yürütülen eğitimlere de değinen Uzunkaya, İş Kulüplerinde verilen eğitimleri çok anlamlı ve verimli bulduklarını ifade etti. İşgücü piyasasına kazandırılması açısından özel politika ihtiyacı olan grupların oldukça yüksek oranlarla istihdama kazandırıldığını belirten Genel Müdürümüz Uzunkaya, 2019 yılında İş Kulüplerimize yeni ve farklı işlevler kazandırılarak, bu yapıların daha önemli ve daha aktif bir rol üstleneceklerini söyledi.

“İş Koçluğu modelimiz ile engelli vatandaşlarımıza ihtiyaç odaklı hizmet sunacağız”

Uzunkaya’nın gündemindeki bir diğer önemli başlık ise özel politika gerektiren grupların istihdamıydı. “Engelli istihdamını İl Müdürlerimize zimmetledik ve takip edecekleri en önemli konulardan birinin bu olduğunu yılın başında deklare ettik” diyen Uzunkaya; “Engelli istihdamı İŞKUR’un, Bakanlığımızın hatta ülkemizin en mühim konularından biridir. 2018 yılında engelli istihdamı konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Pilot illerde çalışması yürütülen Engelli İş Koçluğu Projesinin 2019 yılında daha da yaygınlaştırılmasıyla engellilere daha nitelikli bir hizmet sunacağız.” dedi.

“Personelimize hak ettiği değeri vermeliyiz”

Uzunkaya’nın İl Müdürlerimize personel motivasyonu noktasında da önemli mesajları oldu. Personelimizle daha fazla diyalog, işbirliği ve dayanışma içinde olunması gerektiğini ifade eden Uzunkaya, “Akıllı bir yönetici, çalışanı ile doğru ve sağlıklı bir iletişim kurmalı. Beraber başarıya yürüdüğümüz personelimize hak ettiği değeri ve önemi vermeliyiz. Bu bizim kırmızı  çizgimizdir.” diye belirtti.

“Eleştirilere de açık olmalıyız.”

Uzunkaya ayrıca, öz eleştirinin de önemine dikkat çekti. “Öncelikle biz kendimizi eleştirmek zorundayız. Yöneticiler olarak en büyük sıkıntımız kendimizi eleştirmekten kaçınmamızdır. Gerçeklerle yüzleşmek istemeyişimizdir. Kendimizi eleştirmeli ve dışarıdan gelen eleştirilere de açık olmalıyız.” dedi.

Üç saat süren video konferansta Daire Başkanlarımız da birim görev alanında yer alan konularla ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu.