19.09.2023 14:06:05

İŞKUR, Orta Yaş Ve Üzeri Bireylerin İşgücü Piyasasındaki Durumlarına İlişkin Araştırma Raporunu Yayımladı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından hazırlanan Orta Yaş ve Üzeri Bireylerin İşgücü Piyasasındaki Durumlarının Arz ve Talep Yönlü İncelenmesi Araştırması Raporu yayımlandı.

 

Türkiye İş Kurumu, işgücü piyasasının ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla çeşitli konularda araştırmalar yaparak sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Bu kapsamda orta yaş ve üzeri bireylerin işgücü piyasasındaki durumlarını değerlendirmek için bir araştırma raporu yayımlandı.

 

Rapor, Türkiye İş Kurumu personeli tarafından 81 ilde yürütülen ve ilgili taraflarla yüz yüze gerçekleştirilen anketlerden elde edilen sonuçların analizi ile hazırlandı. Yapılan araştırma çerçevesinde 5 bin 840 işveren ve 3 bin 110 iş arayan ile görüşülmüş ve hem orta yaş ve üzeri bireyleri istihdam piyasası üzerine beklentileri, hem de işverenlerin farklı sektörlerde orta yaş ve üzeri işgücüne bakışları değerlendirildi.  

 

Ayrıntılı verilerin yer aldığı Orta Yaş ve Üzeri Bireylerin İşgücü Piyasasındaki Durumlarının Arz ve Talep Yönlü İncelenmesi Araştırması Raporu’na https://www.iskur.gov.tr/kurumsal-bilgi/raporlar/  adresinden ulaşılabilmektedir.